pühapäev, 27. september 2015

Vananaiste suvi..


...kestab. Kollane on segunenud lillade ja roosade toonidega. Sügisastrid avanevad järgemööda. Sel aastal pea 2 meetriseks sirgunud täidisõieline. Ei ole lamandunud, samuti ei ole hallitust. Selle aasta ilmastik ja olud on osutunud väga sobivaks.

Keskmise kõrgusega heledam lilla, kipub lamanduma.

Kompaktse põõsana kasvav tumelillade õitega sügisaster. Tegelikult lillam, kui pildile jäänud on. Umbes samasugune on ka valgeõieline, kuid see puhmas hakkab juba õitsemist lõpetama.

1 septembri lilledeks on ema alati kevadel astreid istutanud. Moodustavad laheda sinise laigu päevakübarate ees. Varakevadel on on siin tulpide ja nartsisside pillerkaar.

Lõvilõuad koos kaeralillede ja krüsanteemidega.

Veel suvikuid- suvifloksid.


Sahhalini kirburohu on ema toonud ilmselt siis, kui tema invasiivsusest veel eriti ei räägitud. Õnneks ei ole ta meie juures ka erilist laienemisisu välja näidanud. Õied on tal ju päris ilusad.

Floksid annavad ka oma parima, et veel värve näidata. Valge floks on päris hoogu sattunud, ei paista seda moodigi, et lõpetama hakkaks.

Kas lõhna tunnete?
Lõhnav gladiool

Aga maitset? Külmal talveõhtul tee sees?

Ebaküdoonia.


4 kommentaari:

 1. kui poleks astreid võiks arvatagi, et suvi laseb rahus edasi :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Just, nädalavahetusel oli soojem, kui juunis :)

   Kustuta
 2. Tõeliselt palju õisi! minu astrid pidasid üsna kaua vastu, aga vahetult enne õitsemise algust kärssasid lehed ikka ära. :(
  Aga see lilltubakas (kõik kolm) pole Sul küll lilltubakas vaid hoopis suvifloks minu arust.

  VastaKustuta