esmaspäev, 9. mai 2016

Tulbiaeg

Laupäeva hommikul sissesõiduteelt alla keerates paistis aiamaalt juba ema tagumine pool. Köögiviljapeenrad olid juba valmis ning sibul ja porgand maha pandud. Tegime kiire kohvi ja võtsime ette treti Rakveresse, et muru-ja rohuniitmise masinavärki uuendada. Tulime tagasi uue muruniiduki ja rohutrimmeriga. Mõdriku Iluaia müügiplatsilt haarasime kaasa veel maasikataimed ning peale seda kohe ruttu koju tagasi, sest ega ilusat ilma saa raisata. Aeg kulus ühte ja teist tehes. Kaevates ja rohides. Kust küll see umbrohi kõik tuleb? Müttasime õhtuni. Kadunud on osad mägisibulad, hüatsindid City of Haarlem ja Gipsy, salvei, üks punane roniroos,mõned priimulad, vist ka kaldlauk. Nartsisside alt oli vesirott käigu uuristanud ja nood olid vapralt 5 cm varre otsa õie kasvatanud. Nartsissid Natacha ja Cassata said päästeoperatsiooni käigus teise kohta istutatud, eks näis kas järgmiseks aastaks jäävad alles. Tulpide aeg jõudis järsku kätte.
Mixed tulbipakist, ema lemmikud
Purissima
Olllioules
Mistress
Püvililled näevad välja õrnad ja õõtsuvad.

Valge püvilill

Kirju püvilill


Pühapäeval käisime emadepäeva puhul Tallinna Botaanikaaias. Ka siin on tulbifestival alanud, ametlikult küll alles järgmisest nädalavahetusest. Tulbid olid küll sellise hooga õitsemas, ei tea kas järgmise nädalavahetuseni välja veavadki.

Täidisõielised olid uskumatult kaunid, kuid koduaias nad ilmselt üle kahe aasta vastu ei pea.
Double Toronto
Helekollane täidisõieline’ Exotic Emperor’
Monsella
Peale sibullillede olid uhkes õiteehtes ka mõned puud. Kuriili kirsipuul on lisaks õitele ehteks ka imelist värvi lehestik.
Kuriili kirsipuu
Kuriili kirsipuu lähemalt


1 kommentaar:

  1. Kui see suur suvi järele ei anna, siis pole vist nädala pärast tõesti ainsatki tulpi õitsemas. Aga mis seal salata, mõnus on ju sellise ilmaga tegelikult mütata. Õigemini meie kandis on sedavõrd palav, et põhiline aeg läheb varju otsimiseks, et üldse midagi teha saaks. Tulbid on võrratud :d

    VastaKustuta